Tasarımcılar için En iyi 10 Stock Fotoğraf Kaynağı

Tasarımcılar için En iyi 10 Stock Fotoğraf Kaynağı

8 yıldır profesyonel olarak grafiker olan biri olarak net söyleyebilirim ki yeteneğiniz, kod bilginiz, photoshop-indesign tasarım programı bilginiz ne olursa olsun, muhteşem bir tasarım yapsanızda kullandığınız fotoğraflar kaliteli olmazsa emekleriniz boşa gitmiş demektir.

Yüksek çözünürlükte ve kalitede fotoğraflar kullanmanız tasarımınızın da kalitesini yansıtacaktır. Görsel tasarımı özgün yapan en önemli araç özgün görseller ve görsellerin arkaplanında kullanılan grafik çalışmalardır.

Web sitesi tasarımı, afiş, ilan, katalog, outdoor tasarımlar, fuar dizaynları vs. bir çok alanda fotoğraflar kullanılmaktadır. Bu tür görsel mecraalarda firmanın, markasını, ürün ya da hizmetini yazılı olarak anlatması zor olacaktır. Bu sebeple uygun fotoğraflar ve grafik çalışmalar kullanılır. Fotoğraf seçimi de grafik çalışma kadar zaman alan bir çalışmadır ve tecrübe gerektirir. Kullanılan alana göre en uygun imaj seçilmelidir.

Freelance grafikerler yada reklam ajanları imaj seçimlerini ücretli web sitelerinden ya da ücretsiz imaj kaynağı sağlayan sitelerden yaparlar. Her imajın kullanım hakkı satın alan kişiye ait olacağından yasal problemlerle karşılaşmamak için Google görselleri kullanılmamalıdır.
Google görsellerde karşımıza çıkan imajlar, internet üzerinde bulunan tüm web sitelerinin indexlenen resimlerdir, ve kullanımı yasal olarak engellenmiştir.

Aşağıda web siteniz için özgün imajlar bulabileceğiniz ücretsiz fotoğraf siteleri bulabilirsiniz.

  1. UNSPLASH
  2. CREATİVE MARKET
  3. SUPER FAMOUS
  4. DEATH TO THE STOCK PHOTO
  5. REFE
  6. NEW OLD STOCK
  7. GRATISOGRAPHY
  8. PICJUMBO
  9. FREE IMAGES
  10. FLICKR
Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp