Katalog Tasarımı

Katalog Tasarımı

Katalog tasarımı, kurumsal kimlik çalışması dahilinde yapılabileceği gibi,ihtiyaçlar doğrultusunda tek başına da tasarlanıp bastırılabilir. Tamamen özgün, firmanızı, ürününüzü yansıtan bir katalog içi n güvenilir adrestesiniz.

Kataloglar, satış pazarlama alanında firmanıza katkı sağlayacak reklam tanıtım objeleridir. Firmanızı müşterinize tanıtan ve kurumsallığınızı yansıtır. Katalog tasarımı sürecinde sadece grafikerin kullandığı görsel efektler yeterli olmayacaktı. Başka bir yanda sadece metin ve profesyonel fotoğraflar kullanılarak yapılan bir katalog daha başarılı olabilir. Önemli olan kataloğun trendelere uyumlu bir şekilde tasarlanmasıdır.

Araçların Kalitesi Çok Önemli!

Etkileyici, dikkat çekici ve vurucu bir katalogdan bahsediyorsak; en önemli hammadde fotoğraftır. Grafik tasarımcı işe başlamadan önce elinizdeki fotoğrafları ve metinleri teslim alacak. Fotoğrafın kalitesi kataloğun kalitesini yansıtacaktır. Elbette burada Grafikerin rolü oldukça büyük. Görsellerin teslim alınmasıyla grafik çalışma başlar. Metinlerde doğru fontun kullanımı, renk ve desen seçimi, sayfa düzeni ve efektlerin kullanımı, bu araçların hepsi gğçlü bir kataloğu doğuravak etkenlerdir. Yazıların okunabilir olmasıve ürünlerin dikkat çekici olması gerekir. Bu da ayrıca kullanılan bir pazarlama tekniğidir.

Katalog Kurumsal Kimliğe Uyumlu Olmalı

Marka, firma, kurum, ya da kişi farketmeksizin; kurumsal kimlik tasarımı sürüdürülebilir olmalı. Bir kez yaptırılan kurumsal kimlik çalışması sizi bir ömür olmasa da uzun süre moda ve çekiciliğini kaybetmeden götürmeli ve yeni bir tasarım ihtiyacı gerektirmemelidir. Bu aşama da işinin ehli bir freelance grafiker ile çalışmanız en çok dikkat edilmesi gereken unsurdur.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp