Fotoğraf Çekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fotoğraf Çekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

ÜRÜN FOTOĞRAFLARINIZ, FİRMA VİTRİNİNİZİN EN ÖNEMLİ AKSESUARIDIR.

İlerleyen teknoloji ile birlikte, her sektörde kaliteyi yakalamak, gittikçe zorlaşır hale geldi. Her şeyin iyisi değil en iyisini yakalamak zorundayız.

Otel, mağaza, mekan, ürün, hizmet, marka fotoğrafçılığında en iyiyi yakalamak için artık ''güzel, idare eder'' tabiri yetersiz kalıyor. Fotoğrafın kalitesi yanında teknik detaylarıda oldukça dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri.

Web tasarım arayüzü içinde fotoğrafın kullanılacağı alana göre boyut ve detaylar değişecektir. Basılı veya sanal kullanım, açık hava reklamı ya da küçük bir afiş kullanımı gibi detaylar, aynı fotoğrafta farklılıklar olmasını gerektirir.

Doğru konsept, doğru ışık, doğru zaman ve doğru fotoğrafçı ile mükemmel açıyı yakalamak yüksek ihtimalle mümkündür. Özellikle mekan fotoğrafçılığında konsept ve dekor çok önemlidir. Fotoğraflar mekana uygun şekilde kaliteyi yansıtmalıdır. Özellikle dış mekanda çekilen fotoğraflar yüksek çözünürlükte olamlıdır, örneğin mimari tarihi bir yapının fotoğrafında her detay her nokta göz yormadan seçilmelidir

fotoğraf seçimi14

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp