Web arayüz Tasarımı UX Deneyim

Web arayüz Tasarımı

Web arayüz tasarımları, internet üzerinde görünmenizi sağlayan sizi ve potansiyel müşterilerinizi internet üzerinde buluşturan sayfalardır. En iyi web arayüz tasarımları; müşterilerinizin aradığı şeyi tek sayfada bulmasını sağlar ve sizi, yaptığınız işi , kurumunuzu hatta ürün ve himetlerinizi tek sayfada anlatmayı başarır.

Bu Daha çok freelance web tasarımcının tecrübe ve yeteneğine bağlıdır. Özellikle tasarımın kişiye özel yani özgün tasarım dediğimiz şekilde olması, kurumsal imaja artı sağlar nitelikte bir özelliktir.

web-arayüz-tasarımı

Tıpkı tekstil modası gibi web tasarım içinde bir moda ve trend vardır. Freelance grafiker, projelerinde başarıyı yakalayabilmek için sürekli sektörü ve modayı takip etmelidir. Gözleri renklere ve renk uyumuna aşina olmalı. Müşterisinin istekleri yeni trendler doğrultusunda bilgisayar ekranına dökmelidir. Eski trend üzerinde kalmış bir çok grafik tasarımcı malesef günümüzde başarıyı yakalayamamıştır.

Bazı durumlarda çok güzel ve profesyonel görünen bir arayüz tasarımı, kodlama ve yazılım aşamasında, tecrübesiz ellere emanet edilirse, seo (Arama motoru optimizasyonunda) başarısız olacak ve tasarım diğer rakipler arasında yarışa bile giremeyecektir. Bu sebeple tasarım ve yazılımı bir bütün olarak düşünebiliriz. Doğru tasarım, eksik yazılımla, güvenilir yazılım, kötü tasarımla birlikte çalışmamalıdır.

Kişisel prensip olarak; grafik tasarımcı olsamda; müşterilerime her konuda yardımcı olmaktayım. Sizde " web sitesi yaptırmak istiyorum" diyorsanız; benimle iletişime geçebilirsiniz. Yazılım, tasarım, e-mail gibi bir çok konuda hizmet vermekteyim. Projenin başlangıcından, sitenin yayına alınmasını süreçlerinin hepsini yöneterek sürekli hizmetten faydalanabilirsiniz. Ben ve yazılım ekibim müşteri destek taleplerine yanıt vermek için paylaşımlı email ticket sistemi kullanıyoruz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp