Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı; pazarlama stratejileri içinde, bir firma, şirket veya kurumun potansiyel pazarı içinde gösterilen kısmıdır. kurumsal kimlik tasarımı firma için değişmeyecek ve tanıtım için gerekli olacak nitelikli elemanlardan biridir.

Bu sebeple tasarım aşamasında firmanın veya kurumun tüm ürün veya hizmetleri iyi araştırılmalı ve en doğru objelerle en doğru tasarım elde edilmelidir. Bu objelerin ve kullanılan renklerin bütünlüğü akılda kalıcı ve dikkat çekici olmalıdır.

Kurumsal kimlik tasarımı kapsamında; logo, tabela, web sitesi, ürün hizmet kataloğu, afiş tasarımları, el ilanları, ambalaj tasarımı gibi kullanılan bir çok reklam aracı bulunmaktadır.

Firma için kimlik tasarımı logo ile başlar tüm reklam araçları tamamlandığında firmanın kurumsal kimliği tamamlnmış olur. Kurumun ihtiyacına göre hangi araçların gerekli olduğu ve tasarım aşamasının nasıl tamamlanacağına karar verilir.

Kurumun pazar portföyüne tanıtımı için reklam araçlarının doğru zamanda ve doğru alanda yerleştirilmesi ve yayınlanması gerekir. Kullanılan imajlar firmanın önyüzü olacaktır. Özellikle marka tasarımı ve marka imajları firmanın ismi, yaptığı iş vs. tüm içerikleri yansıtmalıdır.
Doğru bir tasarım için freelance grafik tasarımcı ile anlaşabilier, kurumunuzun ihtiyaç duyduğu tüm reklam araçlarını organize ettirebilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp