HİZMETLERİM

Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi interneti vazgeçilmez bir iletişim aracı haline getirdi. Freelance web tasarım hizmeti de bu sektörden faydalanarak doğmuştur. Özellikle son 10 yılda iletişimin yanı sıra, internet artık ticari kazanç elde etmek için kullanılan bir araç oldu. Özellikle e-ticaret sitelerine sanal ortamda bulunan dükkan adını verebiliriz.

freelance-grafiker_02

Vakıflar, kurumlar, şahıs şirketleri çeşitli firmalar yada freelance olarak çalışan barındıran bir çok sektörde internet üzerinde bir yer edinmek zorunlu ihtiyaçlardan biri olmuş durumdadır. Özellikle sosyal medya bir çok kullanıcıya kısa zamanda erişim sağladığın web sitesinin yanında kar amaçlı yapılan tüm faaileyetler bir destekçi görevi görmektedir. Reel hayatta rakiplerinizle, gerek ürün gerek hizmet bazlı nasıl rekabet ediyorsanız, eğer amacınız web üzerinden kazanç elde etmek veya müşteri portfoyünüzü geliştirmekse; aynı rekabeti sanal ortamda sergilemelisiniz. İnternet ortamında rakiplerinizden bir adı önde olmak için, web sitenizin özgün tasarım olması, içeriklerinizin özgün, sıfırdan yazılmış olması ve yazılımın doğru ve güvenilir teknikler kullanılarak hazırlanması gerekir. Bu sebeple bir web sitesi yaptırırken öncelikle tasarımın size özel olduğundan, ne denli sizi ürün veya hizmetinizi yansıttığından emin olmalısınız.

Freelance web araüz tasarımı, bir yere bağlı olmadan çalışan grafikerin müşterisine verdiği web tasarım hizmetidir. Hizmeti freelance olarak almak daha az maliyetli olmacaktır. Alacağınız hizmet kalitesini bir firma ile veya bir başka tasarımcı ile ölçmek için referanslarını ve sektördeki tecrübesini incelemeniz yeterli olacaktır.

web tasarım

Frelance web tasarım aşamasında ilk amaç; pazarlamak istediğiniz ürün veya hizmetin renk kombinasyonu ve tasarım objeleriyle doğru yansıtılması olmalıdır. Firma sadece kendi adını ve markasını duyurmak için, ürün veya hizmetini tanıtmak için ya da direk satış odaklı olarak bir e-ticaret sitesi yaptırabilir. Bu amaçların web arayüz tasarımını yapacak kişi tarafından iyice anlaşılması ve çizimle doğru dizayn edilmesi gerekir. Başlangıç aşaması ve tasarım süreci boyunca hizmeti veren kişi ile işi yaptıran kişi irtibat halinde olmalıdır. İlk sayfa onaylandıktan sonra alt sayfa dediğimiz diğer sayfalar web dizaynı edilir. Gerekli revize işlemler tasarımcı tarafından yapılır. Grafik çalışma tamamlanıp onaylandıktan sonra bir sonraki aşama kodlama aşamasıdır.

Kendi bünyesinde yazılımcı çalıştıran kişi veya freelance olarak bir yazılımcı ile anlaşmış kişi için grafik çalışmalar psd dosyası olarak teslim edilir. Ancak yazılım hizmetini grafikerden de almak isteyenler için grafiker sitenin yayına hazır hale gelene kadar ki tüm sürecini gerekli çözümortakları ile birlikte takip eder ve yönetir.