Banner Tasarımı

Web Sitesi Banner Tasarımı

Banner tasarımı web sitelerinde en önemli diyebileceğimiz alanlardır. Sitenin açılan ilk sayfasında önümüze çıkan alan banner alanıdır. Bu alan içerisinde, çoğunlukla ürün hizmet veya slogan yayınlanır. Reklam için banner alanı kullanımı, ziyaretçiye ilk bakışta doğru yerde olduğunu anlatmalıdır.

Sadece banner tasarımı ile, çeşitli görseller kullanılarak tek sayfa web siteleri yapılabilir. Web sitesinde bulunan diğer tüm sayfalar banner ve ana sayfa baz alınarak tasarlanır ve geliştirilir.
Banner alanı kurum ve firmaların sektör ve işlerine göre büyük ve küçük ölçeklerde olabilir. Banner tasarımının kalitesi ziyaretçinin web sitesinde kalmasını sağlar. Banner üzerindeki tasarım, görseller ve slogan ne kadar ilgi çekici olursa ziyaretçi aradığı şeyin sizde olduğuna o kadar ikna olacaktır ve web sitenizi gezmye devam edecektir.

Frelance web tasarımı yapılırken banner tasarımının anlatmak istediği konu çok net anlaşılmadır. Frelance grafiker burada tecrübeli ve dikkatli olmalıdır. İnternet reklamcılığı içerisinde web sitesi yaptırmak ilk adımsa bannerlarını güncel tutmak ikinci adım olacaktır. Burada verdiğiniz mesaj sürekli ürün, hizmet ve kampanyalarınıza göre değişmelidir. Bu sebeple sitenin tasarımı kadar içerik yönetim paneli de önem arz etmektedir.

Responsive mobil uyumlu ve yönetilebilir bir panele sahip web siteleri alt yapıları ile özgün kaliteli bir grafik çalışma kurumunuzun rakipleriniz arasındaki gücünü arttıracaktır. Web tasarım,banner tasarimi ve çeşitli grafik tasarım işleriniz için, iletişim adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp