Sosyal Medya Tasarımı

Sosyl Medya Tasarımı

Sosyal medya facebook tasarımı, facebook ağının bu kadar gelişmesiyle oluşmuş bir yapıdır. İlerleyen teknolojiyle birlikte, bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler hayatımızın bir parçası haline geldi.

Tabi ki bu durum hayatımızı kapsamışken ticari amaç güden kurum ve firmalar internet sektöründen fayda sağlamak isteyeceklerdir. Facebook, twitter, instagram, linkedin bunların bazıları. Bu sosyal ağlar giderek artmakta ve her geçen gün değişmektedir.

Firmanız veya kurumunuz için en uygun sosyal medya tasarımlarını, ürün hizmet görsellerinizi de kullanarak yaptırmalısınız. Sosyal medya tasarımı içinde; facebook kapak tasarımı, facebook paylaşım tasarımı, instagram vs. tüm görsellik içeren bir çok alan bulunmaktadır. Özellikle facebook ticari anlamda bir çok firmanın internet mağazası olmuştur diyebiliriz.
İnternet ortamında bulunan bu mağaza içerisinde bulunan mağazada ürün ve hizmetlerinizi sürekli güncellemeli, kampanya ve haberlerinizi yayınlamalısınız. Facebook kapak tasarımı, firma logosunu, hizmetini veya satışı yapılan ürünü yansıtmalıdır. Örneğin bu tasarımda iletişim bilgileri, en vurucu slogan, kampanya, indirim vs. bilgileri bulunabilir. Tabi web tasarımında kullanılan renklerde içerikler kadar önemlidir.

Markanız ve ürününüz için oluşturulan sosyal medya sayfalarını, çeşitli grafik tasarım ile size özel bir görsel haline getirebilirsiniz. Yine özel kampanya, indirim vs. duyurularınız için sosyal medya ağında var olmalı ve dikkat çekici tasarımlarla bu duyurunuzu potansiyel müşterilerinize sunlamısınız. Bir nevi pazarınızı ürün, hizmet, indirim, kampanyalarınızdan haberdar etmelisiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp