Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı süreci içerisinde, şirket, kurum, kişi, ürün hizmet veya marka için olsun farketmeksizin, ilk aşama logo tasarımı aşamısıdır. Öncelikle eldeki veriler değerlendirilir. Kurumsal kimliğin net olarak ne için kim için ve ne amaçla tasarlanacağı anlaşılmalıdır.

Sonrasında veriler toplanarak grafik çalışma başlatılır. Doğru ve en çarpıcı tasarım için özgün ve dikkat çekici Orijinal fotoğrafların kullanılması çok önemlidir. Fotoğraf satan firmalardan fotoğraf satın almak yerine bu süreçte kurumsal kimliği tasarlanacak objenin gerçek fotoğrafları istenir. Fotoğraflar profesyonel fotoğraf makineleri ile profesyonel fotoğrafçılar ile çekilirse, tasarımcı creativa çalışmalar gerçekleştirebilir. Sonrası tasarımcının yeteneğine ve tecrübesine bağlıdır.

kurumsal kimlik tasarımı

Logo kurumun adı derecesinde değerli bir değerdir. Kurumsal kimlik içerinde bulunan katalog, afiş, reklam metni, sosyal medya, facebook kapak tasarımı bir çok ögede logo kullanılacaktır. Bu sebeple logo tamamlanmadan bu çalışmalar tamamlanamaz. Yine logo kadar önemli diğer bir değer ürün fotoğraflar ve dolayısıyle ürün kataloğudur. Ürün kataloğu tertipli, düzenli, temiz ve göz yormayacak türden olmalıdır. Bu okuyucu cezbedecek ürününüzün kalitesini arttıracak ve marka değerinizi yükseltecekdir.

Kurumsal kimlik tasarımı sürecindeki bir diğer aşama marka tasarımıdır. Ürün veya hizmet için bir ambalaj bir isim vs. bir çok içerik hazırlanmalıdır.

Tüm freelance grafik tasarım süreci içerisinde, grafiker yoğun dikkatli ve koordineli çalışmlalıdır. Çalışmalarına başlamadan önce tüm verileri toptan değerlendirmelidir.

Freelance web tasarım aşamadı son aşamadır. Bu süreçte kataloğun pdf veya png hali gerekecektir Çünkü web sitesi içinde bir e-kataloğa da ihtiyaç duyulacaktır. Yine freelance grafik tasarım aşamasında, web arayüzünde kullanılmak üzere ürün fotoğrafları gerekebilir.