Sosyal Medya Tasarımı

Sosyal medya tasarımı, facebook, instagram, linkedin, pinterest gibi sosyal medya ağları üzerideki şahıs veya şirket profillerinizde yayınlamanız için yapılan grafiksel görsellerdir. Bu bir kampanya duyurusu, bir indirim haberi ya da bir tebrik bir kutlama haberi olabilir. Duyurularınızı sıradan bir yazı şeklinde de yayınlayabilirsiniz. Ancak sizi ve duyurmak istediğinzi durumu anlatmak için daha dikkat çekici daha göze hitap eden, bir tasarıma ihtiyaç duyulur.

freelance sosyal medya tasarımı

İşte tüm bu sosyal medya dünyasında ihtiyaç duyulan tüm grafiksel çalışmalara sosyal medya tasarımı denir. Örneğin firmanızın facebook profilinde yayınlayacağınızlogo ya da resim bir grafik çalışmadır. Ya da kapak fotoğrafında yayınlayacağınız; freelance olarak yaptırdığınız ve içerisinde firma bilgilerinizi, adres, telefon, paylaşımlı e-mail vs. bulunan çalışma bir freelance grafik tasarım çalışmasıdır.

Firmanız, şahsınız veya freelance yaptığınız iş için amacınız kurumsallaşmak, tanınmak ise iletişim ağının bu denli fazla kullanıldığı şu dönemde sosyal medya hesapları edinmek ve bu hesaplarınızı takip ederek, takipçi sayınızı arttırmalı ve yavaş yavaş yayılmayı hedeflemelisiniz.

Globalleşen dünyada teklonojinin ilerlemesi ve gelişmesiyle, internet ve bilgisayar en önemli iletişim kaynağı oldu. Freelance grafik tasarımcı arayışı bu noktada başlıyor. Eskisi gibi yüzyğze konuşmanın aksine, telefonla konuşmak bile artık insanlara zaman kaybı olarak görünüyor. Bunun yerine sosyal medya hesapları üzerinden mesajlaşmak, bu sanal dünyada vakit geçirmek artık insanlar için vazgeçilmezlerden biri haline geldi. Bu gelişmenin sebep olduğu durumlardan biri de bu hesapların ticari ve reklam amaçlı da kullanılıyor olması. Facebook üzerinde yayınladığınız bir slogan, indirim duyuru yada özgün bir grafik görselle süslediğiniz metin, hem web sitenzi hem firmanızın kurumsallığı açısından tanıtımızını yapabileceğiniz hem yararlı hem de çok az maliyetli bir yapıdır.

Freelance sosyal medya tasarımı, içerisinde freelance facebook tasarımı hizmetini de barındırır. Sanal alemde sosyal medya hesaplarınızı takip etmeniz firmanızın reklamını yapabileceğiniz ve müşteri portföyünüzü arttırabileceğiniz önemli alanlardan biridir.